2015

„Fotografia fantazyjna” Piotra Brody

Fotografia to rejestracja tego wszystkiego co nas otacza i co chcemy mięć w naszym dodatkowym Archiwum pamięci! Jest to bardzo ważna cecha fotografii którą używamy prawie codziennie! I do której mamy coraz więcej narzędzi typu telefon i ......!
Dokument obrazu rzeczywistości nas otaczającej jest bardzo ważny i cenny szczególnie po wielu latach!


Jednak fotografia może mieć też trochę inne możliwości tworzenia naszego osobistego
Wizerunku czegoś co właśnie oglądamy lub co nas zainteresowało lub co lubimy. Jesteśmy przecież Kreatywni!
I właśnie ta cecha pozwala nam tworzyć fotografię tak impresyjną jak i fantazyjną!
Dwie pokrywające się nazwy impresja – częściej wynika z jakiegoś przeżycia tak dobrego jak i nie zadowalającego nas - Fantazja bywa chyba bardziej radosna i twórcza do tworzenia Nowych obrazów naszej fantazji!


Malarze to już dawno zrozumieli i historia sztuki malowanej jest bogata w bardzo piękne i radosne Dzieła które przecież prawie nic nie pokazują ponad zestaw tak barw jak i form różnorodnych \znaków namalowanych w różnych kierunkach! A jednak bywają piękne i cieszą nasze oczy gdy na nie patrzymy!

I tak właśnie jest z fotografią Fantazyjną Piotra Brody Początek tego zestawu otwiera bardzo Ciekawa Impresja nawiązująca do formy człowieczej głowy z której wylewa się światło ciekawości co będzie dalej!

Piotr lubi otaczający nas świat zieleni i patrząc na nią potrafi nadać jej ciekawe kolory i ustawienia. Tym samym mamy przed sobą fantazyjne kwiaty tworzone tak żebyśmy wiedzieli że są to ciekawe fantazyjne kwiatki!


Zestawienie tych zdj.w tryptyki i 1 dyptyk podkreśla ich jednorodność i wspólnotę barwnych akcentów dobrze dobranych i przyciągających nas wzrok. Takie jest moje odczucie i zadowolenie oglądania znowu czegoś ładnego.
Szczególnie teraz gdy jesteśmy zalewani nieprawdopodobną ilością atakującej nas reklamy
Super kolorowej – super kształtnej z drażniącymi nas napisami!( czyli przerażajacą)
A fantazyjne kwiaty Piotra Brody cieszą nasze oko i chyba uspakajają !!!

Całkiem podobnie jest z innym pokazem zdjęć realnych – dokumentacyjnych potężnych Lokomotyw i ich czerwonych kolorów umiejętnie fotografowanych i podobnie zestawionych!

Piotr Broda – „Stoi w skansenie lokomotywa”

Warszawa, luty 2015