2015

Leszek Możdżer i Aukso - Graficzna fotografia z muzyką poważną Krzysztofa Lisiaka

Fotografując zespół muzyczny podwójnie chłoniemy rzeczywistość nas otaczającą. Naturalnie dominuje w tym momencie przeżycie muzyczne – szczególnie w wykonaniu tak doskonałej Orkiestry kameralnej, jaką jest AUKSO.

Gdy oglądamy już tylko samą fotografię to przypatrujemy się muzykom i instrumentom. Zauważamy ich różnorodność, lecz w tym zestawie zdjęć dominują Smyczki. Odkrywamy ich muzyczne ustawienie, które przy dokładniejszym spojrzeniu dają nam odkrycie delikatnych linii graficznych!

Grana muzyka powoduje, że właśnie Smyczki są ważnymi elementami tej muzyki poważnej! Ich ciekawe ustawienie nadaje im ciekawe graficzne linie. Uzupełniają tym samym nam szacunek do miłej nie lecz nie słyszanej muzyki! Ten poważny widok utrwala powagę tak muzyki jak i widocznego nam delikatnego i ciekawego obrazu tego co widzimy. Czyli połączenie znanych nam melodii ze znanymi nam obrazami graficznymi!.
W tych kilku dobrych fotografii mamy do czynienia 2 w jednym a może nawet 3 w jednym.
Przecież żyjemy aktualnie w Świecie w którym prawie już wszystko składa się z jednego w którym jest 2 a nawet 3 rzeczy naraz!!! Czyli takie 3D

Naturalnie smyczki są dostosowane do granej muzyki jednak ich ilość i bardzo porządne graficznie ułożenie w rękach muzyków daje efekt tak porządku jak i wartości tego skromnego narzędzia muzycznego, jakim jest właśnie Smyczek!

Krzysztof, który widział i słyszał wielu doskonałych muzyków w tych kilku (8-ciu) zdjęciach potrafił pokazać nam całkiem nowe spojrzenie i ocenę fotografii muzycznej współgrającej z sztuką też piękną i nam przyjazną, jaką jest malarstwo z odmianami różnorodnej grafiki.
Jestem zadowolony i dziękuję Krzysiowi, że zrobił tak ciekawe zdjęcia, które są
Nie tylko fotografią obrazującą rzeczywistość ; Dokument- Muzyka- Grafika bardzo delikatna, ale jednak dominująca na tych fotografiach. Czarne tło + biel - cienkich smyczków podkreśla nam wartość muzyki w tak ciekawym wykonaniu.

Warszawa, luty 2015