2015

Zielone motywy cz-b Grafiki Janusza Różańskiego

Jednolity Plener Palmiarnia. - Spojrzenie niby podobne a jednak całkiem inne!
Poszukując teraz graficznych odmian fotografii z zalążkami artystycznego spojrzenia
Odkrywam fotografię tak Arkadiusza Bały jak i Janusza Różańskiego.

Naturalnie pojedyncze zdjęcia tego jeszcze się nie odkrywają. W zestawieniach tak w Dyptyku czy jeszcze lepiej w Tryptyku potrafią nas oczarować graficznymi formami podobnymi do technicznej ludzkiej grafiki i rysunku, lecz innej, bo przecież roślinnej.
Tym samym dokonujemy kolejnego odkrycia pełni zadowolenia odkrywcy otaczającej i potrzebnej nam zieleni w różnych i ciekawych jej odmianach!


Grafika jako sztuka łączenia różnorodnych linii w różnorodne obrazy jest przecież naszym ludzkim wymysłem. Jesteśmy z tych poszukiwań zadowoleni. Prawie wszystko, co budujemy czy rysujemy wynika z tych lii - naszych pomysłów tak wymyślonych jak i doświadczonych.


Warto, więc z pokorą spojrzeć na otaczającą nas zieleń, – bez której przecież chyba byśmy chyba nie żyli na tej naszej Ziemi!
Szanujmy ją i cieszmy się jej różnymi odmianami i kolorami. Jest ich bardzo wiele, więc mamy, co odkrywać i zastanawiać się nad tym, czym ona się różni od naszych bardzo ambitnych i w naszym przekonaniu najważniejszych osiągnięć, które nie zawsze wychodzą nam na zdrowie.

16. 17. 18. Cieszmy się zielenią nas otaczającą – nie niszczmy jej, – lecz dbajmy o nią jak tylko to możemy. A fotografując ją odkrywajmy jej „Piękno i niezbędność w naszym życiu!!!

Warszawa, luty 2015