2015

Zielona Grafika Arkadiusza Bały

Przyroda różne ma oblicza. Lecz nie w rzeczywistości tylko w naszym jej postrzeganiu!
Ma ona swoje sposoby rozwijania się i pokazywania w swoich różnorodnych odmianach. Jednak zawsze w tym swoim rozwoju są one takie same lub bardzo podobne zawsze do siebie.

Te jej różnorodne odmiany uzależnione są przecież od pór roku i tego co się dzieje na tej naszej ziemskiej planecie.

Jednak nasze spojrzenie i odkrywanie przyrody nas otaczajacej jest bardzo rozmaite. Wynika to z naszych przekonań i wrażliwości spoglądania na to co nas otacza i to co się nam podoba. Naturalnie jest to ocena subiektywna bo jest przecież zależna od naszej wrażliwości i ciekawości oglądania tego co nas otacza. I tego co sami sobie! Kojarzymy.

Jeśli wygląd kwiatka szczególnie nam się podoba to go lubimy i nim się cieszymy.
I tak jest własnie z „Zieloną Grafiką” Arkadiusza Bały. Zarejestrował on widok ciekawych zieleni nie jako zwykłych zielonych liści lecz jako zestaw linii przypominających graficzne skojarzenia.

Naturalnie jest to moje bardzo osobiste spojrzenie wynikające z faktu moich zainteresowań graficznymi odmianami sztuki tworzonej przez człowieka. Przyroda też może się różnie nam pokazywać. Każdy ma swoje skojarzenia i dzięki temu jest różnorodność naszych radości!

Mnie się podobają takie jej graficzne ułożenia. Arkadiuszowi może to nie pasować ale jednak przy zestawieniu tych fotografii w tryptyki pojawiają się interesujące widoki zielonej grafiki!

Warszawa, styczeń 2015