2015

Tomasz Kiełkowski „Moderna” – Prostota zdjęć!

Fotografowanie budynków na naszych ulicach to bardzo miłe zajęcie!
Lubimy je bo przecież wiele budynków nam się podoba! I warto zdjęcia ich mieć w swoich zbiorach fotograficznych.
Dobrą cechą tych naszych zainteresowań są fakty że te obiekty się nie ruszają i są oświetlone światłem Słońca w różnorodnych porach czasu, w których nabierają różnorodnego obrazu.

Tym samym mamy możliwości wybierać sobie ten moment widoku który nam odpowiada.
Jednak zmieniają one też swoje oblecze (remonty czy wymiany okien- rzecz naturalna)
Przerażają nas jednak pojawiające się Reklamy w niesamowitych ilościach!- Brutalnie Domy stają się Słupami Ogłoszeniowymi i tym samym tracą swój urok i założenia artystyczne ich autorów architektów. To smutna rzeczywistość która nas wszystkich totalnie zalewa.

Naturalnie mamy narzędzia do ich likwidowania (np. protesty urzędnicze- przynoszące niewielkie efekty poprawy).

W fotografii mamy Photoshopa (poprzednio powiększalnik i i sztuka zasłaniania tak rękami jak i róznorodnymi maskami!)
Naturalnie są to zajęcia już dość trudne i czasochłonne.
Tomek który to wszystko potrafi robić doskonale zaprezentował mi bardzo ciekawy zestaw fotografii architektonicznej Modernistycznej podanej w prawie idealnej prostocie!

Właśnie ta prostota i delikatnoć Jego fotografii mnie urzekła i pozwoliła mi z wielką przyjemnością je ogladać ( nawiasem mówiąc już wiele zdjęć Tomasza widziałem i nadal z dalekiej Warszawy z radością będę je oglądał i ewentualnie komentował.

Wracam do istoty mojego komentarza bo to jest ważne i powinno też być delikatne jak architektura „MODERNA” którą tak jasną w odcieniach pokazał Tomek na tych zdjęciach.

Jest to przeciwieństwo do zalewających nas też teraz zdjęć przeładowanych czernią obrazu która to czerń potrafi nadać tej samej architekturze obraz prawie przerażający – wynika to chyba z czarnych przestrzeni różnorodnych gier zabójczych którymi zostało zalane w ostatnich latach nasze kolejne pokolenie!

Warszawa, styczeń 2015