2015

Balsam żywiczny ciemnych drzew Marka Wesołowskiego

Czarne konary drzew też maja swój żywiczny zapach, który może być Balsamem!
Marek Wesołowski jak wskazuje nazwisko powinien zawsze być radosny. Ale niestety tak nie jest. Jak każdy z nas ma swoje miłe i smutniejsze momenty?

Pokazując mi ciekawe zdjęcia w czarnym klimacie powiedział ze właśnie przebywanie w takim ciemnym i pięknym klimacie czuje się lepiej i może bardziej wypocząć. Zapach i wiatr czynią otwierają przed nami balsam przewiewnego lasu!

Od tego naszego spotkania minęło trochę czasu Marek miewał lepsze i cięższe momenty, ale wspomnienia z tego pleneru prawie czarnych drzew zostawia przecież miłe wspomnienia stworzenia ciekawego obrazu nie tylko widokowego ale też bardzo graficznego rozwiania samych gałęzi pozbawionych liści!

I właśnie te delikatniejsze rozwianie cienkich gałązek przyciśniętych z pierwszoplanowymi
Twardymi potężnymi konarami czynią z tych zdjęć coś więcej niż tradycyjne widoki lasów liściastych.

Powstała Grafika fotograficzna z ciekawymi i bardzo silnymi obrazami monumentalnych i grubych konarów. I chyba właśnie chyba ta zdecydowana kompozycja pierwszego i drugiego planu daje nam i wtedy radosne odkrycia obrazów podobnych a jednak różnorodnych które poprawiają nam humor i samopoczucie.

Po tej skromnej analizie osobistych skojarzeń jestem pewien ze przebywanie w takim ciemnym klimacie drzew też może być dobrym wypoczynkiem po przebywaniu w naszej miejskiej przestrzeni zabudowań uzupełnionych ulicami pędzących samochodów!

Dbajmy o swoje lasy wszystkich gatunków i nie dajmy ich sprzedać lub powycinać w celach nam wszystkim wiadomych,
Dzięki Markowi i jego ciekawego spojrzenia na ten las ja też się ucieszyłem widokiem tej delikatnej i silnej grafiki powiedziałbym leśnej.
Marek też od tamtego czasu też chyba mając dobre i gorsze momenty jednak ucieszy się tą moją wizją tego klimatu łączności drobnych gałązek i potężnych konarów!

Warszawa, maj 2015