2015

Fotograficzna Grafika Karoliny Dusza

Poszukiwanie fotograficznych grafik może przynosić ciekawe informacje. Dość przypadkowo wpadły w moje ręce Wiadomości Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych wydane w styczniu 2015 r., ( czyli wiadomości aktualne)!
W tych Wiadomościach pojawia się ciekawy Artykuł pt. „Grafika jest Kobietą.”
Autorkami tej Wystawy są Artystki. A treścią ich przekazu są przemyślenia o pozytywnych sprawach generalnych stanowiących o człowieczeństwie. Nie mnie komentować tych mądrych i dobrych refleksji.

Do tego tematu nawiązuje moje niedawne odkrycie na Fb zdjęcia portretowego Karoliny!
Ten portret doskonale prezentuje się właśnie jak klasyczna grafika.
A ponieważ jest to portret kobiecy, więc mogę sobie powiedzieć, że ta grafika jest „KOBIETĄ”


Ten portret jest podany w tryptyku bardzo pasującym do kobiecych i nie tylko kobiecych dróg z jasnymi słonecznymi perspektywami jak i tych, które mogą nas wciągnąć w ciemne strony naszego życia!

Dlatego też staram się układać zdj. tak w dyptyk jak i tryptyk, bo właśnie zdjęcia tak podane wzajemnie się uzupełniają i dają nam więcej możliwości do osobistych skojarzeń!
Jednocześnie można też połączyć te zdj. które są inne tematycznie, ale kompozycyjnie się dopasowują ! A całą prezentację zamyka zdj. barwne pełne chaosu jednak ciekawego podobnego do zrozumienia tematu trudnego do zrozumienia przez mężczyznę!
Czy grafika jest Kobietą?


Warszawa, kwiecień 2015