2014

Andrzej Koniakowski - Znak Krzyża i Pamięci

Każdego roku 1 Listopada nastaje czas zadumy i refleksji nad przemijaniem!

Przez wiele lat tak jak wszyscy obchodziłem to Święto i odwiedzałem groby moich bliskich.
Teraz, gdy znalazłem się dalej i minęło trochę czasu uzmysłowiłem sobie że nadchodzi też mój czas odejścia. Zrozumiałem jak ważny staje się ten dzień!
Gdy po śmierci mojej Ukochanej Kasi bywałem prawie, co dziennie na tym naszym Katowickim Komunalnym Cmentarzu przy ul. Murckowskiej to był to dla mnie normalny i powszechny dzień.


Jednak w pewnym momencie uzmysłowiłem sobie, że jest to nie tylko zwykły cmentarz, ale też miejsce, w którym znalazłem nowych znajomych, – bo przecież będę razem z nimi. Więc muszę się z nimi zaprzyjaźniać i poznać ich ślady.(mam wielką nadzieję, że ta moja wiara w spełnienia tego mojego ostatniego pragnienia zostanie przez Rodzinę spełniona)!
Jest to pierwsza odsłona podkreślająca Znak Krzyża.


Znaku, który nie przemija, lecz jest znakiem prawie nas wszystkich. Jego siła polega na naszej wierze i przekonaniu tak do wiary jak i pamięci swoich bliskich. Dla mnie najbliższa była Kasia, z którą przeżyłem wiele bardzo dobrych lat.
To nowe miejsce mojego pobytu uzmysłowiło mi jak ważne dla mnie są te moje przemyślenia i zdjęcia


To pierwsza odsłona tych przemyśleń czy będzie więcej nie wiem?
Są na szczęście poparte zdjęciami, które zrobiłem właśnie jeszcze będąc w Katowicach. Wtedy były one robione i tylko lekko przemyślane! Myśli były jeszcze z innych dalszych regionach smutku wspomnień i marzeń nie zrealizowanych!
Teraz uzmysławiam sobie, że też należy wreszcie przypomnieć twórczość Kasi! Tych kilka Obrazów malarskich, niewiele mówi o Jej twórczości. W tym wydaniu stają się tylko kwiatami podkreślającymi jej pamięć!
Kwiaty na nich namalowane to kwiaty malowane z Jej wizji bardzo osobistej. Dla mnie bardzo cenne i ładne w swojej prostocie!
Po tych słowach o Krzyżu i pamięci muszę się jeszcze bardziej zastanowić i doceniając
Twórczość Idy Katarzyny Luft-Koniakowskiej! 1946 –1999

Warszawa, październik 2014