2014

Warszawskie "Siekierki" Wojciecha Walkiewicza

Zielona przyroda jest naszym wytchnieniem i radością patrzenia na tą otaczającą nas rzeczywistość! Warszawskie Siekierki to zieleń rosnąca na terenie podmokłym. Chodzenie i przyglądanie się tej zdziczałej roślinności nie jest łatwe.

Ale może właśnie, dlatego przyciąga wielu z nas z perspektywą zobaczenia czegoś ciekawego. Wojciech Walkiewicz dość regularnie fotografuje te wielobarwne Siekierki.

Różnorodna przyroda, która wyrasta na tym terenie jest bardzo kolorowa w różnych porach roku. Warto to docenić i zauważyć. Dla fotografika to miejsce swojego zaangażowania się tak w fotografowanie jak i eksperymentowanie, aby oddać istotę tego go urzekło.

W oczach Wojciecha pojawiają się różne barwy tej siekierkowskiej zieleni! Potrafi tą barwę podkreślić i prawie uczynić malarską jednak z pewnym wyczuciem nie przerysowywania tego, co widzi a tylko podkreślenia barw tej ciekawej krainy. Tym samym jego Fotografie stają się tak dokumentem jak i barwnym obrazem z różnorodnymi odcieniami barw i światła.

Gałęzie i konary drzew układają się tak ciekawie i różnorodnie, że można je oglądać jak jakieś graficzne zjawy wychylające się z zielono-barwnej przestrzeni.

Właśnie to graficzne spojrzenie powoduje, że obrazy te stają się obrazami trochę przestrzennymi i zarazem tajemniczymi. Czy to rzeczywistość czy zabieg kreacyjny artysty robiącego te zdjęcia? Jednak warto przypomnieć, że taka jest rola wrażliwego i twórczego fotografika uprawiającego właśnie taką fotografię.
W dzisiejszej rzeczywistości automatyzacji wszystkiego i fotografii też! Warto i należy zauważyć to, że fotografię robi człowiek a nie aparat fotograficzny który jest tylko jego narzędziem do fotografowania tak rzeczywistości jak i abstrakcyjnych widoków – wynikających z zaangażowania Twórczej Weny, która ze zwykłego zdjęcia potrafi pokazać się jako dzieło sztuki fotograficznej.

Warszawa, wrzesień 2014