2010

Beata Mendrek–Mikulska „Dramat – Miłość – Wspólne przeżycie”

Beata Mendrek-Mikulska cyklem fotografii opowiedziała nam o ważnym fragmencie swojego życia. Jest w nim siła młodości – miłość - bezsilność - bliskość ukochanej osoby – cios losu - czekanie – modlitwa – nadzieja – najważniejszy On Przemek – pragnienie – rachunek sumienia – razem – samotność – skupienie – strach – tęsknota – walka – widok cierpienia – współodczuwanie – zaufanie – zmęczenie …
Wszystko jest spięte wielką miłością Beaty i Przemka!
Te wszystkie przemyślenia są umieszczone w formie delikatnych napisów na zdjęciach!
Tak delikatnych jak Beata.

Tej prezentacji nie da się opisać. Trzeba ją przeżyć po swojemu i w odniesieniu do swoich miłości i dramatów. Każdy z nas ma takie małe i większe, ale swoje bardzo osobiste. Dziękuję Beacie i Przemkowi za podzielenie się tym swoim bardzo ważnym przeżyciem. Na całe szczęście dobrze się kończącym.

To ostatnie zdjęcie to moje bardzo ważne dla mnie wspomnienie. To mój bardzo osobisty dramat. To kolaż poświęcony mojej ukochanej Kasi, która odeszła już jedenaście lat temu. Razem przeżyliśmy trzydzieści pięć lat wspólnego dobrego życia. Dlatego znalazło się na tej mojej ostatniej Wystawie „Było minęło…” Teraz w tym komentarzu stało się rodzajem osobistej pieczęci do przeżyć Beaty i Przemka.
Niech każdy z nas znajdzie w tej prezentacji swoje porównania i swoje przeżycia. Warto się nad swoim życiem zastanowić nie tylko mentalnie, ale może też fotograficznie.

maj 2010