2009

Nasz tramwaj wystawowy!

Po ponad półrocznej stagnacji wystawienniczej ruszył nasz tramwaj wystawowy. W pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca pokazaliśmy Katowicom kolejną wystawę. Remont naszej nowej siedziby i Galerii KATOWICE wszystkich nas zmęczył, więc postanowiliśmy rozpocząć ten rok wystawą w Tramwaju.

Z pomocą nam przyszedł Klub Miłośników Transportu Miejskiego i wspólnie z nim zrobiliśmy wystawę w dość starym tramwaju.
Tramwaj z naszymi fotografiami podjechał na katowicki Rynek i stanął pod naszą Galerią. Wernisaż i nasze koleżeńskie spotkanie odbyło się w tej niecodziennej scenerii.

Było inaczej, lecz chyba ciekawiej, szczególnie dla tych wszystkich ludzi, którzy czekając na swoje tramwaje mogli oglądnąć nasze autorskie spojrzenia na to, czym, na co dzień podróżują.

Sądzę, że wizje artystyczne odbiegające od reklamowych ulotek zachwalających podróżowanie miejską komunikacją skłoniło, co niektórych do swoich bardzo osobistych tak wspomnień jak i refleksji. Mnie osobiście przypomniało o moich jazdach jeszcze starszymi tramwajami linii 16 z Parku Kościuszki na Plac Miarki. Do szkoły podstawowej od trzeciej klasy właśnie tak podróżowałem. Dość często na stopniach, bo wtedy można było tak jeździć.

Tramwaj był i jest nadal trwałym elementem naszego miejskiego krajobrazu. Jeździ się wygodniej szybciej, ale czy lepiej. Sam nie wziąłem udziału w tej wystawie. Nie mogłem znaleźć swojego artystycznego spojrzenia na ten tak bliski mi środek transportu. Jednak jestem zadowolony z faktu przerwania naszej niemocy wystawienniczej i zademonstrowania ciekawych fotogramów w oryginalnym wnętrzu.

Czwarty dzień wiosny – lekko śnieżny 2009.